Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Kim jest prawdziwy rycerz i jak winien się zachowywać

2 min read
Każdy Katolik winien być rycerzem. Co to jednak oznacza?

Każdy Katolik winien być rycerzem. Co to jednak oznacza?

To znaczy, że każdy prawdziwy Katolik ma konkretny cel. Po drugie, że jest uniwersalny. Po trzecie – swoje wyobrażenia o celu weryfikuje z Matką Bożą, by być bez skazy. Po czwarte – używa godziwej broni. Po piąte – jest uczciwy, czyli podejmuje walkę o coś, gdy sam to wypełnia. Po szóste – walczy z czymś, nie z kimś (z wyjątkiem potępionych aniołów) i, jeśli może, nie zadaje ciosu ostatecznego, lecz czyni wszystko, by doprowadzić do zwycięstwa nie swego i swych braci ciała, lecz duszy również każdego, gdyż Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale jego nawrócenia. Po siódme – nasłuchuje, czy Matka Boża nie życzy sobie jednak, by przyjął cierpienie i milczał, przez co człowiek ów odnosi największe zwycięstwo, gdyż poddanie się woli Bożej wbrew wszelkiej nadziei i wbrew samemu sobie jest ofiarą, przez którą Bóg już bierze sprawy w swoje ręce. Tym lepiej, gdyż ,,krew” męczennika łagodzi Boży gniew i jest źródłem łask nasączających ziemię najczystszymi strzałami Bożej mocy, oczyszczonymi poprzez całkowite poddanie się woli człowieka woli Boga. To rodzi za sobą najlepszą transmisję łask, zupełnie wolną i całkowicie oddaną do dyspozycji Bożej potęgi.

Nie jest to zbiór wszystkich zasad, lecz na koniec należałoby dodać: ,,Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz” – mówi nasz Mistrz, Jezus Chrystus. Miecz, który oczyszcza wszystkich nas z grzechu osobistego i zła publicznego. Salve Maria!

Leave a Reply