Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Ciało kapłana znaleziono na plebanii. Trwa śledztwo

3 min read
W sobotę znaleziono ciało Księdza Arkadiusza Tymoszuka. Policja z Sokołowa Podlaskiego stwierdziła, że śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych.

W sobotę znaleziono ciało Księdza Arkadiusza Tymoszuka. Policja z Sokołowa Podlaskiego stwierdziła, że śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Informację o nierozwiązanej kwestii śmierci kapłana podał ,,Tygodnik Siedlecki” na swoje stronie internetowej.

Ksiądz Arkadiusz zaczął rozmyślać o powołaniu w 3 klasie liceum, gdy zastanawiał się, jak to jest na Mszy Świętej z tej drugiej strony ołtarza. Sam przebywał pod chórem, lecz te myśli go nurtowały. W czwartej klasie rozważał, czy oby Bóg nie powołuje go właśnie na tę drogę.

Kapłan urodził się 19 kwietnia 1985 r. w Parczewie. W latach 1992-2000 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Jabłoniu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach. W roku 2004 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Następnie przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie 11 czerwca 2010 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Ceranowie 18 czerwca 2011 r. z rąk ks. bp. Antoniego Dydycza.

Interesował się motocyklami, w tym typu enduro. Mówił, że jazda po lasach, błotach, żwirowniach, bezdrożach dawała mu wielką radość, odpoczynek psychiczny i relaks. W pamięci miał słowa swojego kolegi, który napisał: ,,Na ziemi jestem tylko przejazdem”. Odnosił to do życia ludzkiego, w którym oglądamy piękną przyrodę i wspaniałe krajobrazy, lecz jest to tylko przez jakiś czas, co motywuje, by wykorzystywać każdą chwilę życia.

Pełnił posługę wikariusza w parafiach Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim (18.08.2011-25.08.2015), Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim (26.08.2015-12.03.2016), Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie (13.03.2016-25.08.2017), Świętego Andrzeja Boboli w Siemiatyczach (26.08.2017-25.08.2018) i ponownie w Sokołowie Podlaskim tym razem w parafii Miłosierdzia Bożego (od 26.08.2018).

W lutym Roku Pańskiego 2011 uzyskał tytuł magistra teologii. Temat jego pracy wybronionej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie pod kierunkiem Księdza doktora habilitowanego Grzegorza Jaśkiewicza na seminarium z patrologii brzmiał: „Idea katechumenatu w IV i V wieku w świetle wybranych dzieł patrystycznych”.

Na jego obrazku prymicyjnym były wypisane słowa: „Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym” (Ps 118,22)

Stowarzyszenie motocyklistów ,,Goodboys Bielsk Podlaski” napisało, że Ksiądz Arkadiusz był dla nich przyjacielem i współorganizatorem wielu wydarzeń.

Źródło: TygodnikSiedlecki.com, DoRzeczy.pl, Podlasie24.pl, http://www.lo-Siemiatycze.edu.pl, MilosierdzieSokolow.pl, ,,Niedziela Podlaska”, Drohiczynska.pl

Leave a Reply