Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
25 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Izrael jako pierwszy wprowadza drugą falę restrykcji

2 min read
Od piątku powrócą obostrzenia epidemiczne w Izraelu. Nie będzie można przekroczyć 500 metrów od swojego domu, chyba, że dojeżdżając do pracy.

Od piątku powrócą obostrzenia epidemiczne w Izraelu. Nie będzie można przekroczyć 500 metrów od swojego domu, chyba, że dojeżdżając do pracy.

Premier Izraela postanowił zamknąć szkoły, centra handlowe, hotele i restauracje. Urzędy nie będą przyjmowały poddanych, będzie mniej pracowników w tym sektorze. Spotkania w zamkniętych przestrzeniach będą ograniczone do 10 osób, na zewnątrz do 20. Otwarte pozostaną supermarkety i apteki.

Od 2 października wejdą mocniejsze obostrzenia. Drugi ,,lockdown” potrwa przynajmniej 3 tygodnie.

Ministerstwo finansów obliczyło, że koszt wyniesie 6,7 miliarda szekli, czyli 7 miliardów złotych.

Były minister zdrowia, obecnie minister do spraw budownictwa Jaakow Licman złożył dymisję, gdyż nie zgadza się na drugie zamknięcie. Powodem sprzeciwu jest ograniczanie aktywności religijnej żydów, gdyż właśnie 18 września zaczyna się ich święto Rosz Haszana, a potem Jom Kipur.

Decyzja Benjamina Netanjahu spowodowana jest drastycznym wzrostem przypadków koronawirusa nawet do 4000 dziennie (państwo to liczy 9 milionów) i cotygodniowymi protestami oskarżającymi jego rząd o korupcję, jak niezadowolonymi z decyzji władz względem epidemii. Sam Netanjahu bronił się, mówiąc, że Izrael wyszedł z czasu epidemii lepiej niż inne kraje.

Źródło: Kresy.pl, PCh24.pl, Turysci.pl

Leave a Reply