Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
22 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Ojciec Tadeusz Rydzyk żydożercą i homofobem? Zakazano mu pełnienia posługi w kanadyjskiej archidiecezji

2 min read
Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia i organizacje żydowskie zebrali 200 tysięcy podpisów przeciw dyrektorowi Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Petycję wysłali do Watykanu i do arcybiskupa Edmonton, Richarda Smitha. Teraz ojciec Tadeusz nie może odprawiać Mszy Świętych w archidiecezji.

Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia i organizacje żydowskie zebrali 200 tysięcy podpisów przeciw dyrektorowi Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Petycję wysłali do Watykanu i do arcybiskupa Edmonton, Richarda Smitha. Teraz ojciec Tadeusz nie może odprawiać Mszy Świętych w archidiecezji.

Powodem akcji są kontrowersyjne wypowiedzi, ksenofobiczne i oburzające poglądy, oskarżenia o polityczne zaangażowanie, antysemityzm, homofobię i ksenofobię.

Thomas Lukaszuk przekazał projekt z listami poparcia pod koniec minionego Roku Pańskiego. Możemy w niej przeczytać m.in. „Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele katolickim”.

Zakaz celebrowania Mszy Świętych i spotkań w parafiach przyjął arcybiskup Edmonton i biskupi diecezji Alberta i Northwest Terriotories, diecezje Calgary, Świętego Pawła, Mackenzie-Fort Smith, archidiecezji Grouard-McLennan i ukraińskiej katolickiej eparchii Edmonton. Polityk chce skontaktować się także z kardynałem Tomem Collinsem, by decyzja ta objęła całą Kanadę. Czyni też starania, by Fundacji Lux Veritatis, która obejmuje te dzieła, został odebrany status organizacji charytatywnej. Ojciec Tadeusz zbiera co Roku Pańskiego około 300 tysięcy dolarów kanadyjskich w tym kraju na utrzymanie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

Źródło: CAI24.pl, NCzas.com, Koduj24.pl, Misyjne.pl

1 thought on “Ojciec Tadeusz Rydzyk żydożercą i homofobem? Zakazano mu pełnienia posługi w kanadyjskiej archidiecezji

  1. Popieram tę akcję i sama też podpisuję się za usunięciem dyrektora Radia Maryja i rozliczenia go ze wszystkich zebranych datków.

Leave a Reply