Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Z dziennika łucznika: Kapłan suspendowany, zmarła matka i przeorat na Węgrzech

3 min read
Kilka wiadomości z frontu najtwardszych placówek.

Kilka wiadomości z frontu najtwardszych placówek.

Kilka osób na jednym z portali społecznościowych napisało, że Ksiądz doktor Paweł Murziński został właśnie suspendowany. Powodem ma być jego sprzeciw wobec Komunii Świętej na rękę i względem fałszywego posłuszeństwa. Jego kazania były bardzo dobre – mówił prawdę tam, gdzie inni jej nie mówili i omawiał interesujące tematy. Występował także na antenie Radia Chrystusa Króla z Chicago. Żadnej oficjalnej informacji jednak na razie nie znalazłem.

A może Ksiądz Paweł dołączy jak chyba jeden, a może i więcej kapłanów (jednego stale przy nim widzę, innego widziałem przy okazji Małej Intronizacji w Łagiewnikach) do Księdza doktora habilitowanego Piotra Marii Natanka? Właśnie zmarła mu mama – Anastazja Natanek:

To na pewno uderzające dla Księdza Piotra, dla którego mama zapewne była jedną z tych niewielu podpór.

W końcu dobra wiadomość (oczywiście nie dla tych, co wszystkich powyższych i poniższych razem wziętych uważają za schizmatyków, heretyków i kogo tam jeszcze): Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X założyło przeorat na Węgrzech w miejscowości Farkasgyepű w komitacie (województwie) Veszprém, czyli około 40 kilometrów na północ od Balatonu w zachodniej części kraju. Do przeoratu przynależą 3 kaplice: w Budapeszcie, Debreczynie i Miszkolcu. Kazanie na ten temat wygłosił Ksiądz Mikołaj Wilhelm: https://news.fsspx.pl/2020/09/wegry-otwarcie-pierwszego-przeoratu-bractwa-sw-piusa-x/

Na koniec taka zagwostka – ciekawe czy teraz mnie zabiją za to, że w jednej wiadomości zrównałem ze sobą trzech kapłanów z różnych światów – chcieliby rzec. A może w końcu zmienią obelgi o heretykach (w tym oczywiście i mnie obdarzając tym mianem) na ,,zagubionego człowieka, który ma jakąś totalną mieszankę w głowie”? Poczułbym się taką nazwą doceniony niczym geniusz… Hahah, nie no, żartuję.

Cóż, dalej nie będę nikogo nazywał heretykiem, tylko wzywał do pojednania, wbrew temu, że soborowcy, charyzmatycy, tradycjonaliści i objawieniowcy mówią, iże rzekomo ,,nie da się tego połączyć”. Ja jakoś potrafię. Zapraszam do mego szalonego w ludzkich oczach klubu. Niech nas Wszystkich Bóg prowadzi! On wie lepiej za każdego z nas. Oczywiście wszystko w konsultacji z Mateńką Bożą.

Plakat: http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=1

1 thought on “Z dziennika łucznika: Kapłan suspendowany, zmarła matka i przeorat na Węgrzech

Leave a Reply