Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Niemiecki statek odnaleziony przez Polaków

2 min read
Po 75 latach odnaleziono statek ,,Karslruhe'' na dnie Morza Bałtyckiego. Odkrycia dokonała polska ekipa.

Po 75 latach odnaleziono statek ,,Karslruhe” na dnie Morza Bałtyckiego. Odkrycia dokonała polska ekipa.

Kilkadziesiąt kilometrów na północ od Ustki na głębokości 88 metrów pod wodą spoczywa wrak parowca ,,Karlsruhe”. Dotarli do niego polscy nurkowie. Kierownik ekspedycji, Tomasz Stachura powiedział, że poszukiwania trwały Rok Pański, gdyż piloci radzieccy podali 3 różne możliwe pozycji zatopienia statku. Stąd wyznaczono kilkadziesiąt miejsc do eksploracji.

,,Karlsruhe” to jeden ze statków, które uczestniczył w największej morskiej ewakuacji w dziejach, gdzie przetransportowano 2 miliony osób z Prus Wschodnich. Wypłynął z Królewca 12 kwietnia AD 1945 pod silną eskortą podczas kontrofensywy Związku Radzieckiego. Konwój utworzono pod Helem z 4 frachtowców i 3 trałowców.

Tomasz Zwara, uczestnik ekipy Baltictech powiedział, że ewakuacja przebiegała w pośpiechu i z dużym ładunkiem. Jego załogę stanowiło 150 żołnierzy, 888 uchodźców, po 25 członków robotników i członków załogi wraz 360 tonami towarów oraz pojazdami wojskowymi. Wśród nich były skrzynie o nieznanej zawartości. Statek zatonął 13 kwietnia w ciągu 3 minut, uratowano zaledwie 100 osób. Karlsruhe pionowo uderzył dziobem o dno morza, potem opadł. Pomimo przechylenia ładunku na przód podczas uderzenia pionowego, nie jest praktycznie uszkodzony.

Źródło: Zbiam.pl, DoRzeczy.pl

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SMS_Karlsruhe_LOC_ggbain_18974.jpg

Leave a Reply