Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Informacja się potwierdziła. Ksiądz doktor Paweł Murziński ukarany

2 min read
Wcześniej pisaliśmy o tym na Isidorium mając wiadomości od znających Księdza Pawła. Teraz rzecz się potwierdziła - Kuria Archidiecezji Białostockiej wydała komunikat. Pojawiło się także typowanie, kto będzie następny.

Wcześniej pisaliśmy o tym na Isidorium mając wiadomości od znających Księdza Pawła. Teraz rzecz się potwierdziła – Kuria Archidiecezji Białostockiej wydała komunikat. Pojawiło się także typowanie, kto będzie następny.

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, iż ksiądz Paweł Murziński, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, na mocy dekretu z dnia 21 września br., otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego, spowiadania wiernych oraz wykonywania innych funkcji wynikających z przyjętych święceń, poza odprawianiem Mszy św. w koncelebrze w parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku (bez prawa przewodniczenia), a także zakaz publikowania kazań, konferencji, artykułów i jakichkolwiek wypowiedzi w prasie, internecie i innych środkach masowego przekazu.

Ks. Andrzej Kakareko

Kanclerz Kurii

Białystok, dnia 1 października 2020 roku

A tu nasza wcześniejsza informacja: https://isidorium.info/2020/09/30/z-dziennika-lucznika-kaplan-suspendowany-zmarla-matka-i-przeorat-na-wegrzech/

Jeden z komentatorów porównał jego sytuację do Księdza doktora habilitowanego Piotra Marii Natanka i ojca Augustyna Pelanowskiego. Jako następnych w kolejce wymienił Księży Grzegorza Śniadocha, Piotra Glasa, Dominika Chmielewskiego. Można też dodać Księdza arcybiskupa Jana Pawła Lengę i Księdza Jacka Międlara, z tymże ten ostatni na pewno wybrał potem złą drogę życia, niestety. Ostatnio w wyniku prawdopodobnie zbyt dużej presji do stanu świeckiego (raczej jeszcze bez wyroku Stolicy Apostolskiej w tej sprawie) przeszedł jeden z tradycyjnych Księży w Polsce. Dobrą wiadomością jest jednak to, że do dwóch organizacji zajmujących się tradycyjną liturgią w naszym kraju doszło ponoć po jednym kapłanie ze struktur nowego rytu, że się tak wyrażę, chcąc jakoś ogólnie to nazwać.

Kwestia posłuszeństwa a kary to zawsze trudne sprawy. Niemniej martwi, że często uzasadnienia kar są wsparte słabą argumentacją lub… nie ma ich wcale. Jak to prosił Ksiądz Marcin Kostka, przełożony Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Polsce (pewnie kolejny na liście głów ,,Gwiazdy Śmierci” – zresztą zrobiła ona już niegdyś o nim materiał), potrzeba dużej modlitwy za kapłanów, gdyż są pod presją z każdej strony.

Źródło: Isidorium, Niedziela.pl

Zdjęcie: Czasy Maryi – strona na Facebook’u

1 thought on “Informacja się potwierdziła. Ksiądz doktor Paweł Murziński ukarany

  1. Ubolewam nad decyzjami chierarchow Kościoła bo to że są suspendowany to znak że to Kapłani którzy nie boją się mówić prawdy stojąc po stronie Boga nie mogę jednak zrozumieć dlaczego nie wspomina się o kapłana h Tradycji jak Ks. Jacek Baleba Ks. Dariusz Kowalczyk Ks. Michał Woznicki również są wyrzucenia że struktur

Leave a Reply