Łucznik Izydor


Szef honorowy portalu Isidorium. Kontakt: blog.lucznika.izydora@gmail.com.

Norbert Sylwester Izydor Polak


Norbert Sylwester Izydor Polak: redaktor naczelny portalu Isidorium, współpracownik Niedzieli Małopolskiej, publicysta, poeta, szef Ligi Isidorium.

Karol Dzięglewski


Współprowadzący podstronę Adhuc confitebor illi, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, współpracownik Łucznik News.

Michał Brydziński


Informatyk odpowiedzialny za motyw i działanie strony. Twórca bloga Scriptura et Traditio.

Hubert Grzywa


Szef Krucjaty Huberta na Telegramie, kilkunastoletni krzyżowiec internetu.

Katarzyna Uroda


Wolontariuszka Fundacji Pro-prawo do życia, ekspert ds. pro-life Radia Chrystusa Króla z Chicago.

Michał Barczak


Utalentowany retor, współpracownik Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, znawca teologii, filozofii, historii, literatury; poeta i kompozytor.

Grzegorz Ziobro


Prowadzący Wspólnotę Dzieci Bożych, redaktor Radia Chrystusa Króla z Chicago, publicysta portalu Isidorium, katecheta, lektor, prowadzący kanał Apostoł Końca Czasów na YouTube.
21 października, 2020

„Już sama czysta myśl jest zaczątkiem słowa prawdy, a ono początkiem wypełniającego się czynu, o ile jest to zgodne z Wolą Bożą” – Norbert Sylwester Izydor Polak

Tajne dokumenty odnalezione u esbeka i jego rodziny

2 min read
IPN i ABW wkroczyły do domu, w którym było... ponad 100 utajnionych dokumentów z czasów PRL.

IPN i ABW wkroczyły do domu, w którym było… ponad 100 utajnionych dokumentów z czasów PRL.

W poniedziałek Prokuratorzy Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni w przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i funkcjonariusze Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w tym mieście odzyskali ponad 100 dokumentów PRL. Znajdowały się one u jednego z wysoko postawionych funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa w latach 90-tych i byłego wywiadowcy minionego ustroju oraz wśród najbliższych mu osób. Pośród znalezisk są m.in. materiały tajne, ściśle tajne i tajne specjalnego znaczenia z lat 1970-1990 i 15 nośników elektrycznych. Ich twórcą jest Departament I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dotyczą one działalności agentów zagranicą i w czasie stanu wojennego.

Akcja jest wynikiem śledztwa w sprawie uchylania się od przekazania Instytutowi Pamięci Narodowej posiadanych bez tytułu prawnego dokumentów archiwalnych wytworzonych przez organy bezpieczeństwa PRL.

Doktor Robert Berewenda wskazał na zaniedbania ze strony sądów i prokuratury, które nie przeszukiwały posiadłości osób oskarżonych o zbrodnie przeciw Narodowi Polskiemu. Jego zdaniem, jest oczywistością, że podobne materiały muszą znajdować się w ich rękach. Miałoby to być spowodowane hakami zastawianymi na osoby publiczne, które bały się ujawnienia faktów, więc nie podejmowały odpowiednich działań lub takowe blokowały.

Archiwalia były niszczone przez agentów, lecz część z nich przechowywano, by w przyszłości szantażować różne osoby.

Były działacz ,,Solidarności” Andrzej Michałowski stwierdził, że takich dokumentów mówiących o najnowszej historii Polski jest jeszcze sporo w rękach esbeków.

Ukrywanie takich materiałów grozi więzieniem od 6 miesięcy do 8 lat na podstawie art. 54 ust. 2 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Źródło: RadioMaryja.pl, CentrumMedialne.pl, DoRzeczy.pl, Isidorium

Leave a Reply